BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Finansų ministerija apdovanojo ES struktūrinių fondų investicijų efektyvumą tyrinėjusius studentus

2022 m. balandžio 12 d. / Finansų ministerija

LR finansų ministerija, skatindama Lietuvos studentus tyrinėti ES struktūrinių fondų investicijų efektyvumą, šiemet jau aštuntąjį kartą surengė bakalaurų ir magistrų mokslo darbų konkursą. Viso jame dalyvavo 4 dalyviai iš 3 universitetų: Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus universiteto ir Mykolo Romerio universiteto. Bendras skirtų premijų fondas – 4500 eurų.

Rodoma:

„ES investicijos yra vienas didžiausių ir svarbiausių valstybės viešųjų investicijų šaltinių, tiesiogiai prisidedantis prie valstybės pažangos tikslų siekimo. Džiaugiuosi, jog aukštųjų mokyklų studentai domisi ir tyrinėja ES struktūrinių fondų lėšų investicijų efektyvumą bei siūlo mokslu ir analize paremtas idėjas, kaip šias investicijas labiau susieti su verslo modeliais, svarbiais ekonomikos rodikliais. Dėkoju visiems už iniciatyvą, už įdomius darbus ir tikėsiuosi, kad Sanglaudos politikos ir ES investicijų tema bus toliau aktyviai analizuojama akademiniuose darbuose“, – apdovanojimo metu kalbėjo Investicijų departamento direktorė Rūta Dapkutė-Stankevičienė.

Iš visų konkursui pateiktų darbų komisija išskyrė du darbus, kurių vienas buvo skirtas įvertinti ir identifikuoti ryšį tarp valstybės paramos priemonių smulkiajam ir vidutiniam verslui ir verslo modelių, kuriuos taiko sėkmingai projektus įgyvendinę pareiškėjai, kitas – ES struktūrinių fondų investicijų į Baltijos šalis poveikį pasirinktiems ekonominiams, socialiniams bei aplinkosauginiams rodikliams.

„Keliu hipotezę, kad valstybės paramos sistemos priemonių taikymo verslui atrankoje neatsižvelgiama į verslo modelį. Verslo modelio ir kapitalo pritraukimo sąsaja ypač išryškėja tada, kai verslui ieškoma finansavimo kanalų. Tiek privatūs investuotojai, tiek ir fondai įprastai orientuoti į tam tikrus sektorius ar verslo formas – minėtus verslo modelius. Tai ypatingai svarbu, kai finansavimas reikalingas pradiniam kapitalui, kadangi skirtingi verslai gali gauti skirtingus finansuotojų pasiūlymus. Ryšys tarp verslo modelio ir finansavimo akivaizdus, todėl naudinga tirti verslo modelio ir finansavimo perspektyvas Lietuvoje“, – savo mokslo darbe rašo magistro darbų kategorijos laureatas, MRU studentas Vladas Miltakis.

Bakalauro mokslo darbų kategorijos laureatė Alisa Ševiakovaitė nagrinėjo ES struktūrinių fondų investicijų į Baltijos šalis poveikį pasirinktiems ekonominiams, socialiniams bei aplinkosauginiams rodikliams. Šio darbo autorė atlikusi literatūros analizę atskleidė, kad atlikus praktinį tyrimą galima įžvelgti, jog ES struktūrinių fondų investicijos Lietuvoje palyginus su Latvija ir Estija mažiausiai turėjo tam tikrą ryšį ir poveikį pasirinktiems socialiniams, ekonominiams, aplinkosauginiams rodikliams. Taip pat pastebėjo jog Europos socialinio fondo investicijos labiausiai lyginant su kitų fondų investicijom veikė rodiklių reikšmes.

Darbų vertinimo komisija, kurią sudarė Finansų ministerijos Investicijų departamento vyresnysis patarėjas Paulius Baniūnas, VDU Ekonomikos ir vadybos katedros dėstytoja, Ekonomikos ir finansų klasterio lektorė Dr. Viktorija Starkauskienė ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijos Europos Sąjungos investicijų koordinavimo departamento Europos Sąjungos investicijų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Povilas Kriaučeliūnas vertino darbus atsižvelgdami į pasirinktos temos originalumą, tyrimo rezultatų kokybę ir išvadų pagrįstumą, praktinį išvadų pritaikymą. P. Kriaučeliūnas yra 2019 metų studentų magistro mokslo darbų kategorijos I vietos laureatas, tad šiais metais konkurse sutiko dalyvauti, kaip mokslo darbų vertinimo komisijos narys.

Šiais metais studentai išsidalino 4500 eurų prizinį fondą.

Konkurso laureatai

Magistro mokslo darbų kategorija:

I–oji vieta: Vladas Miltakis (MRU), parašęs magistro mokslo darbą tema „Verslo modelio pasirinkimas naudojantis parama“.

Bakalauro mokslo darbų kategorija:

I–oji vieta: Alisa Ševiakovaitė (VGTU), parašiusi bakalauro mokslo darbą tema „Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų į Baltijos šalis vertinimas“.

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Liepa 2022
Pr An Tr Ke Pe Še Se
27 28 29 30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31