Naujienos
Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė ir kviečia suinteresuotas šalis bei socialinius ir ekonominius partnerius viešam 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programos 9 Prioriteto Teisingos pertvarkos fondo aprašymo projekto ir Teritorinio tesingos pertvarkos plano projekto aptarimui. Pastabas ir (ar) pasiūlymus kviečiame teikti iki 2022 m. gegužės 4 d. el. paštu: es-priemoniu-aptarimas@eimin.lt. Daugiau informacijos apie viešą aptarimą ir pateikiamus dokumentus aptarimui rasite paspaudę nuorodą.
Finansų ministerija kviečia Lietuvos aukštųjų mokyklų studentus dalyvauti tradiciniame Studentų mokslo darbų apie ES investicijų efektyvumą konkurse.
Vievyje gyvenančio 52-ejų Kęstučio Radatavičiaus gyvenimas primena įtempto siužeto filmą. Laimė, jame yra ir laiminga pabaiga. Vaikystėje susidūręs su patėvio smurtu, Kęstutis nusiraminimą atrasdavo megzdamas. Prieš keletą metų vieviškis atsidūrė ant mirties slenksčio ir liko neįgalus. Ligotam jam net teko glaustis apleistoje fermoje. Viso to priežastis – erkė. Šiandien Kęstutis jau turi stogą virš galvos, vis dar mezga, o kompaniją jam palaiko keturkojis Larsas. „Dabar turiu visko, ko reikia“, – teigia vyras, apibendrindamas savo dabartinį gyvenimo etapą.
Europos Komisijai pakeitus komunikatą dėl laikinosios valstybės pagalbos priemonių, skirtų ekonomikai remti reaguojant į COVID-19 protrūkį, atnaujinama nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) garantijų priemonė, skirta kelionių organizatoriams. Nuo šiol rizikos dalis, kurią INVEGA gali prisiimti draudimo bendrovėms ir finansų įstaigoms apdraudžiant kelionių organizatorius dėl jų prievolių įvykdymo, didinama daugiau nei du kartus ir sieks 1,8 mln. eurų. Padidinus valstybės pagalbos ribas, kvietimas teikti paraiškas priemonei „Kelionių organizatorių prievolių užtikrinimo garantijos“ pratęsiamas, o garantijos draudimo įmonėms ir finansų įstaigoms bus teikiamos iki 2021 m. gruodžio 31 d.
Ką veikti? Tokį klausimą ne kartą sau uždavė Adomas Brazauskas. Dabar jam – keturiolika metų, o gyvena Adomas vaizdingame Kulautuvos miestelyje Kauno rajone. Nepaisant to, kad ši vieta traukia gamtos mylėtojus, vietos paaugliams rasti pramogų ne taip ir paprasta.
Kalendoriuje pažymėta mikro, mažų ir vidutinių įmonių diena – tai daugiau nei 99 proc. Lietuvoje veikiančių įmonių šventė. Jos vyrauja ir Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) projektų krepšyje, sudarydamos kone 90 proc. jo turinio.
Statistikos departamento duomenimis, metų pradžioje tik 0,3 proc. veikiančių bendrovių atitiko didžiųjų įmonių kriterijus, tuo pat metu vien tik labai mažų įmonių, kuriose dirbo ne daugiau kaip 10 žmonių, skaičius sudarė beveik 83 proc.
Ištvanas Kvikas pastaraisiais metais yra vienas žymiausių ir matomiausių Lietuvos romų bendruomenės narių. Jis muzikuoja, įkūrė ir darbuojasi restorane, yra Lietuvos romų bendruomenės pirmininkas, dalyvauja įvairiuose projektuose ir nenustoja mokytis. Savo pavyzdžiu jis stengiasi įkvėpti ir kitus romus siekti savo tikslų, išsilavinimo, dirbti patinkančioje srityje. Pats Ištvanas dalyvavo projekte, kuris jam leido įgyti šefo profesiją, o praktiką atliko „Stiklių“ restorane. Tai jam įkvėpė daugiau drąsos kurti unikalų romų virtuvės restoraną, kuris dabar tampa savotišku „tramplinu“ kitiems romams.
Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) galutinai įvertino 28 229 nuo COVID-19 nukentėjusių savarankiškų ir nesavarankiškų įmonių paraiškas subsidijoms gauti už beveik 113 mln. Eur. Paraiškos buvo priimamos iki birželio, o įmonių sąrašai vertinimui buvo teikiami dar tris savaites.
Pagal priemonės „Subsidijos nuo COVID-19 nukentėjusioms įmonėms“ savarankiškų įmonių kvietimą įvertintos 26 185 paraiškos už 68 mln. Eur, nesavarankiškų įmonių – 2 044 paraiškos už 44,44 mln. Eur.
Tai istorija apie du žmones – vaiką ir auklėtoją, kurie susitiko Mažeikiuose, vaikų lopšelyje-darželyje „Buratinas“. Pradėję bendrauti jie abu išgyveno sudėtingą laikotarpį: Silvija ieškojo savęs, negalėdama apsispręsti, ar tikrai nori įgyvendinti vaikystės svajonę – tapti darželio auklėtoja, o penkiametis Altanas turėjo daug emocijų, elgesio ir dėmesio sukaupimo problemų.
„Tikiu, kad susitikome neatsitiktinai. Vienas kitam davėme labai daug“, – sakė Silvija.
Tėvo netektis, palūžusi mama, gyvenimas vaikų globos namuose. Tai – kelias, kurį teko nueiti Kupiškio rajone gyvenančiai Augustinai Zabukaitei. Tačiau visa tai buvo ir jos gyvenimo pamokos, kurios ne tik užgrūdino, tačiau išugdė empatiją. Šiandien Augustina – jau abiturientė, svajojanti apie kriminologijos studijas.