Spausdinti RSS

Naujienos

305 Viso įrašų
iki
Rodyti visas

Per du mėnesius Lietuvoje į eurus iškeista 2,8 mlrd. grynųjų litų

2015 m. kovo 4 d.

Nuo šių metų sausio 1 d. iki kovo 1-osios komerciniai bankai, Lietuvos paštas, Lietuvos bankas ir kai kurios kredito unijos neatlygintinai pakeitė 2,8 mlrd. vertės grynųjų litų (0,81 mlrd. Eur) ir atliko daugiau kaip 1,2 mln. keitimo operacijų. Keitimą baigus paštui ir kredito unijoms, litus į eurus galima išsikeisti komerciniuose bankuose ir Lietuvos banke.

Nuo kovo litus į eurus nemokamai keis tik bankai

2015 m. vasario 27 d.

Lietuvos paštas ir kredito unijų skyriai nuo kovo 1 d. litų į eurus nemokamai nebekeis, tačiau šią paslaugą ir toliau teiks bankai. Iki birželio 30 d. litų banknotai ir monetos nemokamai bus keičiami 343 bankų padaliniuose, o nuo liepos 1 d. iki šių metų pabaigos 89 bankų padaliniai keis tik litų banknotus. Tuo tarpu trys Lietuvos banko kasos litų banknotus ir monetas nemokamai keis neribotą laiką.

Ekspertai: euro įtaka kainoms Lietuvoje – mažesnė nei kaimyninėse šalyse

2015 m. vasario 27 d.

Nors kainų šuolį po euro įvedimo pernai prognozavo kone 9 iš 10 gyventojų, tačiau šių metų pradžioje fiksuojamos atvirkštinės tendencijos – vartojimo prekės ir paslaugos pinga. Statistikos departamento duomenimis, sausį, palyginti su gruodžiu, vartojimo prekių ir paslaugų kainos sumažėjo 1,3 proc., o vasarį prognozuojama 0,3 proc. mėnesinė defliacija.

Visuomenės apklausa: po euro įvedimo gyventojų pritarimas bendrajai valiutai priartėjo prie 70 proc.

2015 m. vasario 26 d.

Nuo sausio pabaigos iki vasario pradžios vykdytos reprezentatyvios visuomenės apklausos duomenimis, Lietuvoje euro įvedimą palankiai arba labiau palankiai vertina 68 proc. gyventojų. Palyginti su praėjusių metų gruodžio mėn., palaikančiųjų euro įvedimą padaugėjo 8 procentiniais punktais.

Euro telefono linija baigia veiklą: sulaukta per 15 tūkst. skambučių

2015 m. vasario 26 d.

Dešimt mėnesių veikusi nemokama euro telefono linija 8 800 34528 kovo 1 d. baigia savo veiklą. Per tą laiką, nuo praėjusių metų gegužės, sulaukta daugiau nei 15 tūkst. skambučių. 40 proc. skambinusiųjų sudarė įmonių atstovai, 60 proc. – gyventojai.

Šiandien Frankfurte pristatytas naujasis 20 eurų banknotas

2015 m. vasario 24 d.

Šiandien Europos Centriniame Banke Frankfurte vykusiame renginyje ECB Pirmininkas Mario Draghi pristatė naująjį 20 eurų banknotą ir pranešė, kad apyvartoje šis banknotas pasirodys 2015 m. lapkričio 25 d. Jame panaudota naujoviška apsaugos priemonė – langelis su portretu hologramoje.

Euro įvedimo įstatymo pažeidimų skaičius liko nedidelis ir po naujosios valiutos įvedimo

2015 m. vasario 17 d.

Priežiūros institucijos 2015 m. sausio mėnesį atliko 2089 patikrinimus dėl kainų dviem valiutomis nurodymo bei atsiskaitymo litais ir eurais dviejų valiutų galiojimo periodu. Nustatyta 112 pažeidimų – tai sudaro 5,4 proc. nuo visų patikrinimų. Pažeidėjams skirta 110 įspėjimų ir 2 baudos, viena jų – 2 eurų, kita – 579 eurai. Pastaroji bauda, skirta už pakartotinį pažeidimą – kol kas finansiškai didžiausia sankcija, kurios sulaukė Euro įvedimo įstatymą pažeidę ūkio subjektai.

Pasitikėjimą euru dar labiau sustiprino sklandus valiutos įvedimas

2015 m. vasario 12 d.

Visuomenės palankumas euro atžvilgiu, nuosekliai augęs visą antrąjį 2014 m. pusmetį, po naujosios valiutos įvedimo dar labiau išaugo. Sausio viduryje, pasibaigus dviejų valiutų galiojimo laikotarpiui, atlikto „Eurobarometro“ tyrimo duomenimis, teigiamas euro įvedimo pasekmes Lietuvai įžvelgia 63 proc. gyventojų – penktadaliu daugiau nei prieš keturis mėnesius.

Nacionalinis konkursas „Euro lyga“: nugalėtojai ir jų patirtys (video)

2015 m. vasario 11 d.

Šalies moksleiviams skirtas konkursas „Euro lyga“ baigėsi, palikęs jų dalyviams neįkainojamos patirties bei įspūdžių. Iš 23 tūkst. pirmajame etape susirungusių mokinių nugalėtojais, nepristigusiais žinių bei sėkmės, tapo vos dešimt žmonių: 5-8 klasių amžiaus grupėje triumfavo komanda „Bankininkai“ iš Vilniaus Jeruzalės mokyklos, o 9-12 klasių amžiaus grupėje nepralenkiama buvo komanda „Eurokvantai“ iš Visagino „Verdenės“ gimnazijos. Kokios taktikos pasiruošimo laikotarpiu laikėsi finale nugalėjusios komandos?

Euro įvedimas - vienas svarbiausių įgyvendintų prioritetų

2015 m. vasario 11 d.

Šiandien Vyriausybės pasitarime Ministrų kabinetui buvo pristatyta 2014 metų Vyriausybės veiklos prioritetų įgyvendinimo ataskaita, kurioje apžvelgiami svarbiausi praėjusių metų darbai ir pasiekti rezultatai. Tarp jų - ir euro įvedimas.

Bibliotekų lankytojai aktyviausiai euro testą sprendė įvedus eurą

2015 m. vasario 9 d.

Atrodo gana neįprasta, bet beveik pusė visų euro testą sprendusių bibliotekų lankytojų žinias apie naująją Lietuvos valiutą sujudo tikrintis tik eurui pakeitus litą mūsų piniginėse. Tai kiekvienas galėjo padaryti visose Lietuvos viešosiose bibliotekose, atliekant elektroninį euro testą, įdiegtą bibliotekų viešosios prieigos kompiuteriuose.

„Euro lyga“ paskatino gimnazistus kolekcionuoti pinigus

2015 m. vasario 6 d.

Įkvėpti „Euro lygos“ konkurso, Joniškio r. Žagarės gimnazijos mokiniai susirado naują hobį: pradėjo rinkti bei mainytis įvairių šalių monetomis. Pasak 9-12 kl. komandą „Eurokalviai“ lydėjusios mokytojos Almos Kančelskienės, tokiu būdu moksleiviai keičiasi ne tik pinigais, bet ir įgytomis žiniomis.

Paskelbtos internetinės varžybos, susijusios su naujojo 20 eurų banknoto apsaugos priemonėmis

2015 m. vasario 6 d.

2015 m. vasario 24 d. Europos Centrinio Banko (ECB) Pirmininkas Mario Draghi pristatys naująjį 20 eurų banknotą. Siekdamas atkreipti dėmesį į keturias šio banknoto apsaugos priemones, ypač į naująją priemonę – langelį su portretu, ECB paskelbė internetinių varžybų „Tetris® naujasis 20 €“ pradžią.Jos tęsis iki 2015 m. kovo 31 d. 23.59 val. (CET).

Kvėdarnos gimnazistų komandai „Euro lygos“ finale koją pakišo viduramžių pinigai

2015 m. vasario 5 d.

Nors Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos mokiniai nacionaliniame konkurse „Euro lyga“ užėmė ketvirtąją vietą, nusiminę neliko: pasak moksleivių, įgytos žinios niekur nedings ir pravers tolimesniame gyvenime. O iššūkių šilališkiai nesibaimina, tad ketina aktyviai dalyvauti ir kituose panašiuose projektuose.

Klaipėdos rajono moksleiviai „Euro lygai“ ruošėsi Seime

2015 m. vasario 4 d.

Ruošdamasi nacionalinio konkurso „Euro lyga“ finalui, Klaipėdos r. Agluonėnų pagrindinės mokyklos komanda buvo net nukeliavusi į Seimą, kur gilino žinias apie eurą. Pasak komandą lydėjusios mokytojos Birutės Adelės Studencovos, ruoštis trečiajam projekto etapui, kuriame rungėsi protmūšyje, buvo kur kas sunkiau, nei praėjusiems, tad imtasi papildomų priemonių.

Lietuva prisijungė prie Europos stabilumo mechanizmo

2015 m. vasario 3 d.

Bendras Lietuvos finansų ministro ir Europos stabilumo mechanizmo (ESM) vadovo pareiškimas

Lietuvos Respublika šiandien tapo devynioliktąja Europos stabilumo mechanizmo (ESM) nare. Lietuva ratifikavo ESM sutartį ir taip įgyja visas ESM narystės teises ir prisiima ESM įsipareigojimus. Įsivedusi eurą š. m. sausio 1 d., Lietuva prisijungia prie Europos stabilumo mechanizmo. Lietuva dabar galės visapusiškai pasinaudoti tiek euro zonos, tiek ir ESM narystės teikiamomis galimybėmis.

Mėnuo su euru parodė – valiutos pasikeitimui buvo kruopščiai pasirengta

2015 m. vasario 2 d.

Sausio 1-ąją Lietuvai prisijungus prie euro zonos, bendroji Europos Sąjungos valiuta per pirmąjį mėnesį ne tik prigijo kaip kasdienė mokėjimo priemonė, bet ir išsklaidė dalies visuomenės baimes. Tai patvirtina sparčiai slūgstantys gyventojų pranešimai apie galimai nesąžiningus verslininkų veiksmus bei skambučiai nemokama telefono linija 8 800 34528, taip pat toliau išliekantis žemas infliacijos lygis – vartotojų kainų atspindys.

Parama eurui Lietuvoje didėja

2015 m. sausio 30 d.

„Eurobarometro“ apklausa, atlikta Lietuvoje, kai euras visiškai pakeitė litą, rodo, kad parama bendrajai valiutai padidėjo; didžioji dauguma apklaustųjų sakė, kad prie euro pereita sklandžiai ir efektyviai.

Ministrai pasveikino geriausiai konkurse apie eurą pasirodžiusias mokyklų komandas

2015 m. sausio 30 d.

Sausio 30 d. sostinėje susirinko į nacionalinį konkurso „Euro lyga“ finalą patekusios šalies mokyklų komandos. Iš visos Lietuvos atvykusius mokinius prieš finalinę užduotį pasveikino švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis ir finansų ministras Rimantas Šadžius.

Geriausi jaunieji euro žinovai gyvena Visagine ir Vilniuje

2015 m. sausio 30 d.

Penktadienį baigėsi keturis mėnesius trukęs nacionalinis konkursas „Euro lyga“, kuriame varžėsi 23 tūkst. mokinių iš beveik 700 Lietuvos mokyklų. Finaliniame projekto etape paaiškėjo 10 geriausių euro žinovų, atstovavusių dviem nacionalinį „Euro lygos“ finalą laimėjusioms komandoms.

Euras: aktualiausi rodikliai – glaustai ir aiškiai

2015 m. sausio 29 d.

Finansų ministerija apibendrino ir susistemino valstybės institucijų informaciją apie praktinius euro įvedimo aspektus.

Ministras pasveikins 23 tūkst. mokinių sudominusios „Euro lygos“ finalo dalyvius

2015 m. sausio 28 d.

Penktadienį finansų ministras Rimantas Šadžius pasveikins į Vilnių iš visos Lietuvos suvažiavusius moksleivius, patekusius į konkurso „Euro lyga“ baigiamąjį etapą. 23 tūkst. mokinių iš beveik 700 šalies mokyklų į euro pažinimo veiklas įtraukusio konkurso finalo metu paaiškės geriausi jaunieji euro žinovai.

Baigėsi 15 tūkst. lankytojų į šalies bibliotekas sutraukusi „Euro panorama“

2015 m. sausio 22 d.

Apie 3 tūkst. gyventojų iš 360 šalies bibliotekų ketvirtadienį stebėjo paskutinę „Euro panoramos“ transliaciją iš nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Joje finansų ministras Rimantas Šadžius apžvelgė naujos valiutos įvedimo iššūkius, o ekonomistas dr. Gitanas Nausėda pateikė šalies ekonomikos prognozes.

Euro pažinimui skirta „Euro lyga“: mokinių ir mokytojų akimis (video)

2015 m. sausio 21 d.

Moksleiviams skirtas konkursas „Euro lyga“, kvietęs mokyklų bendruomenes aktyviau susipažinti su euro įvedimo procesu, artėja į pabaigą. Iki finalo likus kiek daugiau nei savaitei, pasidomėjome, kaip šį konkursą vertina jame dalyvavę Lietuvos moksleiviai ir juos rengę mokytojai.

Būkite budrūs - apsimetę savivaldybių darbuotojais sukčiai vilioja iš senjorų pinigus

2015 m. sausio 21 d.

Lietuvos paštas kartu su šalies Policija įspėja gyventojus saugotis sukčių. Savivaldybių darbuotojais prisistatantys asmenys iš senjorų mėgina išvilioti gautas pensijas, teigdami, jog laiškininkas išmokėjo pensiją padirbtais eurais.

Ignalinai suteiktas sąžiningiausio verslo savivaldybės vardas

2015 m. sausio 20 d.

Ignalinos rajone veikiančios įmonės aktyviausiai jungėsi prie Geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo – tai paaiškėjo paskelbus Ūkio ministerijos inicijuoto „Sąžiningiausio verslo savivaldybės“ konkurso rezultatus. Šis laimėjimas pirmadienį įamžintas atidengiant specialią meninę instaliaciją Ignalinos rajono savivaldybėje.

100 pagrindinių vienarūšių vartojimo prekių ir paslaugų mažmeninės kainos 2015 m. pirmąsias dvi savaites

2015 m. sausio 20 d.

2015 m. pirmąsias dvi sausio savaites, palyginti su 2014 m. gruodžio mėn., iš vaisių ir daržovių daugiausia pabrango vynuogės – 14 proc., svogūnai – 6,9, ir baltagūžiai kopūstai – 2,3 proc., o atpigo pomidorai – 4,6 proc., burokėliai ir rauginti kopūstai – po 4,3, bei obuoliai – 3,7 proc.

Transliacijų apie eurą ciklas baigiamas susitikimu su R.Šadžiumi ir G.Nausėda

2015 m. sausio 20 d.

Baigiasi bibliotekų lankytojams skirtas renginių ciklas „Euro panorama“. Sausio 22 d. 10 val. įvyks paskutinė tiesioginė transliacija iš nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos tema „Įsivedus eurą: apžvalga ir prognozės“. Naujos valiutos įvedimo iššūkius apžvelgs finansų ministras Rimantas Šadžius, o prognozes Lietuvos  ekonomikai pateiks ekonomistas dr. Gitanas Nausėda.

Padirbtų eurų antplūdžio nėra

2015 m. sausio 20 d.

Sausio 20-ąją vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis susitiko su teisėsaugos institucijų bei šalies komercinių bankų atstovais ir aptarė galimai padirbtų eurų situaciją Lietuvoje.

Tyrimas: gyventojams rūpi kainos ir jų skelbimas, įmonėms perėjimas prie euro – visiškai aiškus

2015 m. sausio 16 d.

Nors 80 proc. gyventojų nėra susidūrę su neteisingo kainų perskaičiavimu iš litų į eurus atvejais, tačiau didžioji dalis pritaria Euro įvedimo įstatyme įtvirtintai nuostatai, kad kainos dviem valiutomis būtų skelbiamos mažiausiai iki 2015 m. birželio pabaigos. Tokias tendencijas atskleidė Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos inicijuotas reprezentatyvus tyrimas, kurį 2014 m. gruodžio mėnesį atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“.

Įrašų puslapyje