BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

„SME Finance“ iš viso finansavo sąskaitų už 300 mln. Eur

2020 m. vasario 7 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Faktoringo įmonė toliau investuos į IT ir plėtrą užsienyje

„SME Finance“ ekspertų vertinimu, 2019 m. paklausa nebankiniam finansavimui augo dar sparčiau. Pernai „SME Finance“ finansuotų sąskaitų suma išaugo iki 180 mln., palyginti su 120 mln. Eur 2018 m., o bendra įmonės suteikto finansavimo suma pasiekė 300 mln. Eur. Per metus beveik padvigubėjo ir įmonės valdomas paskolų portfelis: 2019 m. pabaigoje jo dydis pasiekė 35 mln. Eur, o 2018 m. buvo 20 mln. Eur.

Rodoma:

Preliminariais finansų ekspertų paskaičiavimais, bankų teikiamo faktoringo rinkos paskolų portfelis Lietuvoje nepakito ir 2019 m. sudarė 580 mln. Eur, o nebankinio – augo daugiau nei dvigubai: nuo 35 mln. Eur 2018 m. iki 80 mln. Eur pernai. Tokiu būdu, 2019 m. visų faktoringo bendrovių valdomas paskolų portfelis pasiekė 13,8 proc. rinkos Lietuvoje. Iš jų didžiausią dalį, beveik pusę – 6 proc. rinkos – užėmė „SME Finance“.

„Kylant paklausai lankstesnėms finansavimo sąlygoms, aštrėja konkurencija ir tarp pačių finansuotojų, tačiau mes toliau išlaikome lyderio pozicijas, turėdami 45 proc. nebankinio finansavimo rinkos Lietuvoje. To pavyko pasiekti aktyviai ieškant naujų investuotojų, plečiant įmonės veiklos geografiją ir tobulinant IT sprendimus“, – sako Mindaugas Mikalajūnas, „SME Finance“ generalinis direktorius.

2019 m. rudenį „SME Finance“ pavyko pritraukti 20 mln. Eur papildomų investicijų, kurias suteikė naujas strateginis partneris – investicijų fondas iš Pietų Korėjos. Naujai pritrauktos lėšos suteikė galimybę patenkinti klientų poreikį finansavimui didelėmis sumomis – šiuo metu didžiausias „SME Finance“ klientas naudojasi 4 mln. Eur limitu. Kaip sako M. Mikalajūnas, įmonės suteikiamo finansavimo sumos auga kasdien ir vidutiniškai sudaro apie 1 mln. Eur, o per savaitę finansavimo suteikiama už 5 mln. Eur.

Siekdama geriau išnaudoti verslo poreikį greitam ir lanksčiam finansavimui, „SME Finance“ pernai investavo 700 tūkstančių Eur. į IT sistemų tobulinimą. „Automatizuojame procesus ir jau netrukus suteiksime įmonėms galimybę naudotis savitarnos sprendimais, kurie dar pagreitins reikiamo finansavo gavimą“, – pasakoja „SME Finance“ vadovas.

Įmonės vadovo teigimu, tolesnis verslo auginimas 2020 m. taip pat reikalaus investicijų į  IT sistemų tobulinimą ir plėtrą. Iš viso „SME Finance“ šiemet planuoja investuoti iki 1,5 mln. Eur.

Kartu M. Mikalajūnas pažymi, kad nepaisant spartaus augimo „SME Finance“ prioritetinį dėmesį skiria verslo tvarumui.

„Klientams labai svarbu turėti patikimą finansavimo partnerį, galintį ne tik lanksčiai teikti skirtingas finansavimo paslaugas ir stabiliai didinti kredito limitą, bet ir atidžiai valdyti rizikas, veikti pelningai, – dalinasi M. Mikalajūnas. – Džiaugiamės, kad nepaisant augančių investicijų į informacines technologijas ir plėtrą užsienyje, mums pavyksta užtikrinti kokybišką rizikos vertinimą, o įmonės veikla išlieka pelninga.“

2019 m. „SME Finance“ uždirbtas pelnas siekė 580 tūkst. Eur. (2018 m. – 870 tūkst. Eur). Be to, pernai „SME Finance“ investuotojams sumokėtų palūkanų suma sudarė 2 mln. Eur.

Pritaikant „SME Finance“ ekspertų sukurtas rizikos valdymo taisykles, įmonei pavyksta išlaikyti kokybišką paskolų portfelį – tik iki 1 proc. sąskaitų apmokėjimai vėluoja daugiau kaip 90 dienų; toks rodiklis finansavimo paslaugas teikiančiose įmonėse rizikos vertinimo ekspertu laikomas labai geru rezultatu.

Pernai liepą „SME Finance“ atidarė pirmąją atstovybę Latvijoje. Įmonės paskolų portfelis šioje šalyje sudaro 1 mln. Eur., o per pirmuosius šešis veiklos mėnesius Latvijos rinkoje „SME Finance“ finansavo sąskaitų už 3 mln. Eur.

Iš viso „SME Finance“ paslaugomis 2019 m. pasinaudojo 334. Daugiausia faktoringo bendrovės paslaugomis naudojasi prekybos (28,8%), logistikos (21,8%), gamybos (18,3%), paslaugų (16,7% ir infrastruktūros (13,1%) įmonės.

Plečiant įmonės veiklą Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse, pernai „SME Finance“ darbuotojų skaičius augo nuo 29 iki 40.

Apie „SME Finance“:

2016 m. veiklą pradėjusi lietuviško kapitalo įmonė „SME Finance“ šiuo metu yra didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo bendrovė, suteikusi finansavimo už 300 mln. eurų. Įmonė valdo 35 mln. eurų paskolų portfelį. Tarp nebankinio sąskaitų finansavimo bendrovių „SME Finance“ yra vienintelė, turinti bendradarbiavimo sutartis su tarptautine prekinio kredito draudike „Coface“ ir INVEGA. Šiuo metu Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje  dirba 40 finansavimo specialistų.

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Rugsėjis 2020
Pr An Tr Ke Pe Še Se
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30
01 02 03 04