BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

INVEGA teiks individualias garantijas kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimui

2020 m. birželio 2 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Nacionalinės plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) planuoja jau birželio mėn. pabaigoje pradėti teikti individualias garantijas kelionių organizatoriams, siekiantiems apsidrausti prievolių įvykdymo garantija ar laidavimo draudimu. Tikimasi, kad tai paskatins bankus ir draudimo bendroves aktyviau teikti šią kelionių organizatorių veiklai būtiną paslaugą. 

Rodoma:

Numatoma, kad INVEGA garantuos iki 50 proc. vieno kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo užtikrinimo sumos. Individualios garantijos kelionių organizatoriams siektų nuo 1,5 tūkst. eurų iki 800 tūkst eurų ir galėtų būti teikiamos 3-15 mėn. terminui. Garantijos bus teikiamos ir tais atvejais, kai kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymą užtikrina ne laidavimo draudimo sutartis, o banko garantija. Iš viso šioms INVEGOS garantijoms numatyta skirti 15 mln. eurų.

Atsižvelgiant į Turizmo įstatymo reikalavimus, visi kelionių organizatoriai privalo užtikrinti savo prievolių įvykdymą klientams, pateikdami banko garantijas ar laidavimo draudimo sutartis. Tai apsaugo kelionių organizatoriaus klientus tais atvejais, kai dėl nemokumo, bankroto ar kitų priežasčių kelionių organizatorius negali įvykdyti savo įsipareigojimų (pvz., kompensuoti klientams dėl neįvykusių kelionių patirtų nuostolių). Tik turėdami galiojantį prievolių įvykdymo laidavimo draudimą ar banko garantiją, keliones organizuojantys verslininkai gali gauti licenciją ir teisėtai vykdyti savo veiklą.

„Kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimas yra labai svarbi apsauga keliautojams. Visi prisimename istorijas, kai staiga bankrutavus organizatoriui žmonės praranda sumokėtus pinigus ar dar blogiau – lieka užstrigę užsienyje. Laidavimo draudimas ar garantija apsaugo būtent tokiais atvejais. Tačiau šio, kaip ir bet kokio kito, draudimo prieinamumas priklauso nuo rizikos dydžio. Turizmo sektoriaus veiklos apimtys ir pajamos dėl karantino smuko labai staigiai. Tai sukėlė neišvengiamą draudimo įmonių ir finansų įstaigų reakciją vertinant riziką ir mažinant laidavimo paslaugų apimtis“, – sako INVEGA Verslo finansavimo vertinimo skyriaus vadovė Aušrinė Černienė.

Ji paaiškino, kad dėl karantino nevykstant daugumai kelionių suveikė domino efektas: kelionių organizatoriai neteko pajamų, smuko jų rodikliai ir išaugo rizika, kad jie prievolių neįvykdys, todėl draudimo ir finansų įstaigos naujus laidavimo draudimus ar garantijas teikia daug brangiau ir su didesniais užstatais. Kraštutiniais atvejais, pavyzdžiui, kai kelionių organizatorius neturi pakankamai užstato, jo veiklos apimtys sumažėjo itin stipriai ar, kai jis nėra rinkos lyderis, ši paslauga tapo jam iš viso neprieinama. Kadangi prievolių įvykdymo užtikrinimas laidavimu ar garantija kelionių organizatoriams yra privalomas, tai šiai paslaugai brangstant ar mažėjant jos prieinamumui, kelionių organizatorių veikla dar labiau apsunkinama. Taip gali įsisukti pavojingas užburtas ratas.

Pasiūlydama draudimo bendrovėms ir finansų įstaigoms pasidalyti laidavimo (garantavimo) riziką valstybė ne tik sukuria prielaidas padaryti kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo paslaugas labiau prieinamas, bet ir sumažinti įkeičiamo turto ir (ar) lėšų apimtis, kuriuos bus galima nukreipti tiesioginiams šio verslo poreikiams tenkinti. Dar vienas privalumas – INVEGOS garantija bus neatlygintina. Dėl to, valstybės paremti kelionių organizatoriai neabejotinai įgis geresnes galimybes perorganizuoti ir toliau vystyti veiklą, o tai, tikėtina, paspartins viso turizmo sektoriaus atsigavimą.

INVEGOS garantijos kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimui įsigyti yra turizmo sektoriaus skatinimo plano dalis. Kaip neseniai buvo pranešta, INVEGA teiks ir tiesiogines paskolas dėl COVID-19 pandemijos nukentėjusiems turizmo paslaugų teikėjams. Šioms lengvatinėms paskoloms numatyta skirti apie 15 mln. eurų.

Naujausia informacija apie visas INVEGA siūlomas priemones ir per jas teikiamą valstybės paramą su sunkumais susiduriančiam ar naujų galimybių ieškančiam verslui skelbiama interneto svetainės specialioje skiltyje Pagalba verslui COVID-19 krizės metu.

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Rugpjūtis 2021
Pr An Tr Ke Pe Še Se
26 27 28 29 30 31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01 02 03 04 05