BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Tiesiogiai sintezuoto grafeno optinių savybių tyrimas ir taikymas draustinės energijų juostos pločio įvertinimui

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-16-0116

Paraiškos būsena:
Baigtas įgyvendinti
Vykdytojas Kauno technologijos universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-16

Dvimatė (2D) anglies nanomedžiaga grafenas pasižymi savybėmis, kurios daro šią nanomedžiagą labai patrauklią puslaidininkinių prietaisų gamybai. Tačiau grafeno panaudojimą greitaveikių tranzistorių gamybai stabdo tai, kad šios medžiagos draustinės juostos plotis yra 0 eV. Todėl kuriamos ir bandomos įvairios draustinės juostos atvėtrimo technologijos. Šiuo atveju labai svarbu yra tinkama draustinės juostos pločio įvertinimo metodika. Čia įvertinimas naudojant iš optinių pralaidumo arba sugerties spektrų nustatytą optinę draustinę juostą, palyginti su skenuojančiu tuneliniu mikroskopu ar Rentgeno spindulių absorpcijos spektroskopija, turi privalumų - santykinis matavimų paprastumas ir greitumas. Grafeno sluoksniai and puslaidininkinių arba dielektrinių pagrindų paprastai formuojami pernešimo būdu. Grafenas užauginamas ant Cu ar Ni folijos cheminio nusodinimo iš garų fazės būdu. Toliau vykdomas ilgas grafeno pernešimo ant puslaidininkio ar dielektriko paviršiaus procesas, kurio metu grafenas užteršiamas įvairiais adsorbatais, jame atsiranda raukšlės. Neseniai parodyta, kad grafeno sluoksnį galima tiesiogiai užauginti ant dielektrinių arba puslaidininkinių pagrindų, naudojant plazma aktyvuotą cheminį nusodinimą iš garų fazės. Paskelbta ir apie pirmuosius legiruoto grafeno tiesioginės sintezės eksperimentus. Tačiau trūksta duomenų apie tiesiogiai sintezuoto grafeno draustinės juostos tyrimus. Todėl šiame darbe bus tiriama mikrobange plazma aktyvuoto cheminio nusodinimo iš garų fazės būdu tiesiogiai sintezuoto įvairios orientacijos (vertikalus, planarinis) nelegiruoto ir legiruoto azotu grafeno struktūra, cheminė sudėtis, optinės savybės. Analizuojant UV-VIS-NIR spektrus bus įvertinama optinė draustinė juosta. Darbo tikslas yra mikrobange plazma aktyvuoto cheminio nusodinimo iš garų fazės būdu tiesiogiai sintezuoto grafeno bandinių optinių sugerties bei atspindžio UV-VIS-NIR spektrų tyrimas ir jų panaudojimas grafeno draustinei juostai nustatyti.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-06-21
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2019-08-20)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2019-09-27) 83.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 2 816,33 Eur
Prašoma finansavimo suma: 2 816,33 Eur

Sutarties informacija

Sutarties pasirašymo diena: 2019-10-15
Sutarties galiojimo pabaiga: 2020-06-11
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
2 816,33 2 816,33 2 816,33 2 816,33

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas 1.00 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-07-06 07:46

Susiję įrašai