BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

[PSI+] priono variantų įtaka mielių ląstelių augimui ir viduląstelinių baltymų kaupimui

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-16-0231

Paraiškos būsena:
Įgyvendinimas
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-16

Prionai – tai baltyminės infekcinės dalelės, kurios veikia kaip patogenai ir lemia mirtinų neurodegeneracinių ligų išsivystymą žmogaus ir kitų gyvūnų organizmuose. Prioninių baltymų tyrimus žmogaus ar kitų žinduolių organizmuose labai apsunkina ilgas ligos latentinis periodas, dauginimosi trukmė, etiniai bei kiti klausimai, todėl dažnai yra naudojamos žemesniųjų eukariotų modelinės sistemos. Tiek žinduolių, tiek mielių ląstelėse buvo nustatytos skirtingos prionų būsenos ir pavadintos prionų variantais. Šie variantai gali formuoti skirtingus fenotipus besiskiriančius prioninio baltymo stabilumu ir spontaninio atsiradimo dažniu žinduoliuose bei prioninio baltymo ir mitotiniu stabilumu, gydymo efektyvumu mielėse. Žinant, kad skirtingi prionų variantai gali lemti skirtingų fenotipų susidarymą, kyla būtinybė išsiaiškinti ar ląsteles išgydžius nuo skirtingų prionų variantų šie fenotipiniai skirtumai išlieka. Vienas pagrindinių šio projekto tikslų – nustatyti Saccharomyces cerevisiae fenotipinius pokyčius (ląstelių augimo greičio ir viduląstelinių baltymų kaupimo) ląstelėse su skirtingais [PSI+] priono variantais, ląstelėse, kurios prarado [PSI+] priono variantus ir ląstelėse, kurios neturėjo [PSI+] priono variantų. Šio projekto metu įgytos kompetencijos leis studentui konkurencingai dalyvauti kituose moksliniuose tyrimuose. Visą projekto įgyvendinimo laikotarpį bus ugdomos naujos studento kompetencijos, kurios yra būtinos siekiant tapti kokybišku mokslininku. Naujų metodų įsisavinimas, laboratorinio darbo įgūdžių ir eksperimentų planavimo strategijos supratimas yra siektinos šio projekto metu. Studentas bus mokomas kritiškai mąstyti, kurti ir kelti naujas hipotezes, kurios butų paremtos gautų rezultatų pagrindu.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-06-25
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2019-08-20)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2019-09-27) 87.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 2 816,33 Eur
Prašoma finansavimo suma: 2 816,33 Eur

Sutarties informacija

Sutarties pasirašymo diena: 2019-10-11
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
2 816,33 2 816,33 1 408,16 1 408,16

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas 1.00 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-04 07:45

Susiję įrašai