BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Prostitucijos industrija ir moterų asmeniniai naratyvai: ar įmanomas pasirinkimas?

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-16-0274

Paraiškos būsena:
Įgyvendinimas
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-16

Prostitucijos fenomeno diskusijos akademijoje yra analizuojamos iš dviejų perspektyvų: egzistuoja du pagrindiniai „aukos“ ir „įdarbinimo“ diskursai. “Prostitucijos industrija ir moterų asmeniniai naratyvai: ar įmanomas pasirinkimas?” tyrimo pagrindinis tikslas yra išsiaiškinti, ar tarp moterų Lietuvos prostitucijoje egzistuoja subjektyvi galia veikti (angl. agency). Šis tyrimas bus paremtas etnografiniu lauko tyrimu, o tyrimo išvados bus lyginamos su jau atliktu studentės tyrimu apie prostitučių aktyvų veikimą Indijoje. Studentės etnografinio tyrimo metu surinkta empirinė medžiaga Indijoje parodė, kad prostitučių tarpe yra moterų, kurių balsuose skamba sąmoningumas, racionalumas ir apsisprendimas dirbti šioje verslo indistrijoje. Tačiau, visuomenėje jos yra atstumtos ir izoliuotos, o valstybės ir nevyriausybinių organizacijų diskursuose nėra įvertinimas prostitucijos kompleksiškumas: nėra daroma atskirtis tarp prekybos žmonėmis ir kitų prostitucijos formų, todėl visoms moterims prostitucijoje yra primetamas “aukos” diskursas.Tyrimas sieks atsakyti tokius klausimus: koks yra Lietuvos prostitučių santykis su globaliai moterims prostitucijoje primetamu “aukos” diskursu, ką Lietuvos nevyriausybinės organizacijos gali moterims, besiverčiančiomis prostitucijos industrijoje pasiūlyti? Kiek joms priimtinos NVO vykdomos reabiliatcijos programos? Ar tarp moterų prostitucijoje egzistuoja subjektyvi galia veikti? Bus siekiama išsiaškinti kokie socio-ekonominiai bei visuomeniniai veiksniai lemia sutapimus arba skirtumus prostitučių agency kontekste skirtingose visuomenėse tiek geografine, tiek ir kultūrine prasme. Šio tyrimo produktas bus recenzuojamas mokslo straipsnis (15-17 puslapių - 45 000 spaudos ženklų), kurį bus siekiama publikuoti tęstiniame mokslo leidinyje Lietuvoje. Šis mokslo straipsnis prisidės prie teorinių debatų apie prostitučių agency bei pasitarnaus lyčių studijų vystymui tiek Lietuvos, tiek ir globaliame kontekstuose.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-06-25
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2019-08-20)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2019-09-27) 54.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 2 008,20 Eur
Prašoma finansavimo suma: 2 008,20 Eur

Sutarties informacija

Sutarties pasirašymo diena: 2019-10-11
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
2 008,20 2 008,20 1 004,10 1 004,10

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas 1.00 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-08-05 07:47

Susiję įrašai