Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.

Privatumo politika
Spausdinti

Finansavimas

Netvarkių baltymų ir fosfolipidinių membranų sąveika: galima neurodegeneracijos priežastis (NeuroMisFolDe)

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-18-0003

Paraiškos būsena:
Paraiškos vertinimas
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Regionas
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-18

Neurodegeneracinės ligos pasižymi progresyvia smegenų disfuncija ir ląstelių žūtimi specifinėse smegenų vietose, susijusiose su mąstymu bei atmintimi. Neuronų praradimas yra siejamas su tam tikrų baltymų konformacijos pasikeitimu ir šių netvarkingų baltymų agregacija ir kaupimusi tiek ekstraląstelinėje tiek viduląstelinėje erdvėje. Teikiamo projeko pagrindinis tikslas yra išsiaiškinti galimus veiksnius, kurie molekuliniame lygyje gali būti susiję su biocheminiais ir biofizikiniais reiškiniais, iššaukiančiais ar skatinančiais neurodegeneraciją. Projektas bus nukreiptas į vieną iš svarbiausių reiškinių: sąveiką tarp netvarkių baltymų agregatų ir fosfolipidinių membranų. Vienas pagrindinių projekto tikslų bus toksiškųjų netvarkių baltymų: b-amiloido, s100A9 ir alfa-sinukleino agregacijos ir jų morfologijos procesai, kurie bus tiriami pasitelkiant struktūrinius analitinius metodus: AFM, dinaminės šviesos sklaidos (DLS). Dirbtinės, ant kietų paviršių suformuotos, prikabintos fosfolipidinės membranos (tBLM) tarnaus kaip eksperimentinė platforma, sąveikos, tarp netvarkių baltymų agregatų ir membranos, tyrimams. Bus siekiama suformuoti neuronų membraną imituojančias tBLM, panaudojant realius neuronų lipidinius ekstraktus. Tiriant netvarkių baltymų agregatų - membranos sąveiką, paviršinė tBLM architektūra ir stabilumas, leis mums pritaikyti ir panaudoti unikalius paviršiui jautrius metodus: elektrocheminio impedanso spektroskopiją (EIS), , suminio dažnio generaciją (SFG). Tikimasi, jog bus nustatomas galimas ryšys, suderinamas su membranos pažaida, tarp agregatų dydžio, morfologijos ir stuktūrinių pokyčių, kuris padės suprasti membranos pažeidimo molekulinius už neurodegeneraciją, atsakingus veiksnius. Projekto rezultatus numatome publikuoti recenzuojamame mokslo straipsnyje (1 kvartilės pagal Thomson Reuters Web of Knowledge).


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-12-01
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2020-01-12)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2020-01-19) 76.40
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 129 890,76 Eur
Prašoma finansavimo suma: 129 890,76 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
129 890,76 129 890,76

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas 1.00 1.00 0
2 Įgyvendinti MTEP projektai 1.00 1.00 0

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-12-17 07:40

Susiję įrašai