BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Metalų koloidinių nanodarinių dinaminių plazmoninių sąvybių tyrimai skirtuminės sugerties spektroskopija (Me-TAS)

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-16-0197

Paraiškos būsena:
Įgyvendinimas
Vykdytojas Kauno technologijos universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-16

Plazmoninių savybių turinčių metalų nanodalelių (Me ND) tyrimai šiuo metu darosi vis intensyvesni dėl jų unikalių optinių, elektrinių ir optomechaninių savybių. Dėl šių savybių Me ND plačiai taikomos fotokatalizėje, netiesinėje optikoje, jutikliuose, saulės šviesos elementuose ir kt. Daugelio taikymų atveju Me ND sukuriamas poveikio efektyvumas priklauso nuo lokalizuoto paviršiaus plazmonų rezonanso (LPPR) relaksacijos ypatumų. LPPR relaksacija susideda iš kelių etapų ir kiekvieno iš šių procesų sparta ar kitos charakteristikos gali turėti įtakos atitinkamos Me ND taikymo sritims. Dėl to itin svarbu sistemiškai ištirti Me ND LPPR relaksacijos ypatybes, bei jas sieti su nanodalelių matmenimis, kristališkumo ir kitomis jų savybėmis . Tai leistų ateityje sintetinant Me ND „pasirinkti“ norimas optoelektrines savybes varijuojant jų dydžius, formas, monodispersiškumą, kristališkumą ar pasirenkant labiausiai tinkamą plazmoninį metalą. Taip pat svarbu palyginti skirtingais metodais įskaitaint cheminį, magnetinio dulkinimo, lazerinės abliacijos tirpaluose susintetintų ND savybes. Šiems tyrimams itin tinka ultraspartūs skirtuminės sugerties spektroskopiniai (TAS) matavimai. Praktikos metu tyrimai bus atliekami su koloidų chemijos, lazerine abliacija skystyje ir kitais sintezės metodais paruoštomis įvairių Me ND. Bus tiriama kaip koloidinių Me ND tirpalų dydžio ir formos skirstiniai lemia LPPR savybes, kurios bus kiekybiškai įvertintos TAS matavimų metu. Praktikos pabaigoje bus parengtas plazmoninių nanodarinių analizės TAS metodika vadovas nurodant kaip nanodalelių dydžiai ir struktūra lemia LPPR savybes.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-06-25
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2019-08-20)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2019-09-27) 84.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 2 816,33 Eur
Prašoma finansavimo suma: 2 816,33 Eur

Sutarties informacija

Sutarties pasirašymo diena: 2019-10-15
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
2 816,33 2 816,33 1 408,16 1 408,16

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas 1.00 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-04 07:45

Susiję įrašai