Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.

Privatumo politika
Spausdinti

Finansavimas

Medžiagų ir metodų pasirinkimas danties pulpos regeneracijos 3D karkaso planavimui

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-15-0317

Paraiškos būsena:
Baigtas įgyvendinti
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Regionas
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-15

Dantų ėduonis pažeidžia beveik 100 proc. suaugusiųjų ir iki 90 proc. vaikų dantis. Progresuodamas dantų ėduonis įtraukia ne vien danties kietuosius audinius, bet taip pat sukelia danties pulpos, sudarytos iš ląstelių, jungiamojo audinio, kraujagyslių bei nervinių skaidulų, uždegimą. Esant šios danties struktūros uždegimui pacientui pašalinama pulpa, endodontiškai gydomi dantų kanalai. Atlikus šią procedūrą dantis tampa negyvas, didėja danties skilimo rizika, dažnai reikalingas protezavimas vainikėliu. Vaikų amžiuje dantų šaknys formavuojasi dar 4 metus po danties išdygimo. Nevisiškai susiformavusios šaknys yra trumpos ir plonos. Atlikus danties endodontinį gydymą yra stabdomas tolimesnis šaknų vystymasis. Nesusiformavusios, silpnos šaknys lemia prastą danties prognozę. Danties pulpos regeneracija yra perspektyvus būdas išsaugoti danties gyvybingumą ir pratęsti šaknų formavimąsi. Norint taikyti pulpos regeneracijos procedūrą yra reikalinga sukurti 3D karkasą, kuris būtų biosuderinamas, fiziškai užpildytų audinių defektą, būtų tinkamas ląstelių migracijai, proliferacijai, jungiamojo audinio gamybai bei rezorbuotųsi nesukeliant žymesnių uždegiminių reakcijų. Siekiant, kad karkasas pasižymėtų išvardintomis savybėmis, būtina susipažinti su natūralių ir sintetinių medžiagų charakteristikomis, išsiaiškinti pulpos regeneracijai tinkamo karkaso struktūrą, dydį ir geometriją. Ypač svarbios karkaso charakteristikos yra porėtumas, porų dydis, forma ir tarpusavio ryšiai. 3D struktūrų kūrimui gali būti panaudojamos įvairios technologijos, iš kurių viena perspektyviausių yra elektrospiningas. Šis metodas leidžia pagaminti karkasus, sudarytus iš skirtingų medžiagų nano skaidulų. Vasaros praktikos metu studentas susipažins su skirtingų 3D karkasų, kurie galėtų būti naudojami danties pulpos regeneracijos procese, ypatumais ir įgis žinių, leidžiančių pasirinkti 3D karkaso medžiagas, struktūrą ir kūrimo metodą.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-03-21
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2019-05-07)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2019-06-10) 77.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 1 877,93 Eur
Prašoma finansavimo suma: 1 877,93 Eur

Sutarties informacija

Sutarties pasirašymo diena: 2019-06-30
Sutarties galiojimo pabaiga: 2019-11-25
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
1 877,93 1 877,93 1 877,93 1 877,93

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas 1.00 1.00 0

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-12-17 07:40

Susiję įrašai