BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Lietuvos miškų pagrindinių medžių rūšių ekofiziologinės reakcijos ekstremalaus meteorologinio streso sąlygomis

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-16-0252

Paraiškos būsena:
Įgyvendinimas
Vykdytojas Vytauto Didžiojo universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-16

Klimato pokyčiai rodo, kad ekstremalūs meteorologiniai veiksniai gali reikšmingai pažeisti miškus, sąlygodami jų būklės ir produktyvumo kaitą. Šis procesas nėra pakankamai gerai ištyrinėtas ir suprastas, dėl naujai besiformuojančių, išskirtinio intensyvumo grėsmių. Todėl projektas, kuriame numatoma nustatyti sausros ir karščio bangų streso poveikį pagrindinių medžių rūšių būklei ir produktyvumui, išaiškinant priežastines atskirų medžių ekofiziologines reakcijas, tokias kaip transpiracijos intensyvumas ir sezoninis rievės formavimasis, žiotelių laidumas ir antrinių lakiųjų organinių junginių išskirimas, įgalins įvertinti medžių prisitaikymo galimybes išgyvenant ekstremalias meteorologines sąlygas. Darbo tikslas - nustatyti intensyvių ir besitęsiančių sausrų, lydimų karščio bangų kompleksišką poveikį vyraujančių rūšių medžių transpiracijos ir kamienų augimo į skersmenį intensyvumui, skirtingo drėgnumo augavietėse. Tikslui įgyvendinti per lapijos žiotelių laidumo pokyčius bus įvertintas medžių vandens naudojimo efektyvumas ir išaiškintos sąlygos, kada sausros ir karščio poveikiui sumažinti bei medžio dehidratacijai sušvelninti medis stabdo žiotelių pralaidumą ir išskiria į aplinką antrinius lakiuosius organinius junginius, skatinančius pažemio ozonui susidaryti ir klimato pokyčiams intensyvėti. Atlikta paprastosios pušies, paprastosios eglės ir karpuotojo beržo vandens naudojimo efektyvumo palyginamoji analizė sausros ir karščio bangų metu leis patikslinti pušų, eglių, beržų prisitaikymo prie dabartinių meteorologinių sąlygų laipsnį ir jų reakcijų kaitos tamprumo ribas.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-06-25
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2019-08-20)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2019-09-27) 87.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 2 816,33 Eur
Prašoma finansavimo suma: 2 816,33 Eur

Sutarties informacija

Sutarties pasirašymo diena: 2019-10-18
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
2 816,33 2 816,33 1 408,16 1 408,16

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas 1.00 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-04 07:45

Susiję įrašai