Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.

Privatumo politika
Spausdinti

Finansavimas

Impulsų išskyriklių su įvairios konstrukcijos Pokelso elementais temperatūrinių charakteristikų tyrimas

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-16-0010

Paraiškos būsena:
Įgyvendinimas
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Regionas
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-16

Mokslinių tyrimų tema - impulsų išskyriklių su įvairios konstrukcijos Pokelso elementais temperatūrinių charakteristikų tyrimas. Lazerinių elementų kokybės bei optinio atsparumo tyrimuose, lazeriniame mikroapdirbime ir medžiagų modifikavime yra svarbus tikslus išskirtų ultratrumpų lazerinių impulsų skaičius su specialios formos energijos gaubtinėmis. Didelio pasikartojimo dažnio (~100 MHz) lazeriuose dažnai reikalingi 100 ns – 1 ms impulsų paketo trukmės su < 6 ns įtampos perjungimo trukme. Tokie impulsų paketai gali būti gauti tik su impulsų išskyrikliais veikiančiais elektrooptinių moduliatorių pagrindu, kurių pagrindinė dalis yra Pokelso elementas. Didelės vidutinės galios lazerinėse sistemose labai svarbu atsižvelgti į terminius Pokelso elemente: atsirandantį temperatūros gradientą kristale ir jo sąlygotus mechaninius įtempimus, dėl kurių mažėja Pokelso elemento poliarizacinis kontrastas ir prastėja impulsų išskyriklio veika. Ši problema tampa vis aktualesnė, nes pramoniniams taikymams skirtų didelės vidutinės galios femtosekundinių lazerinių sistemų paklausa vis didėja, kuriamos vis didesnės vidutinės galios femtosekundinės lazerinės sistemos. Studento mokslinio tyrimo tikslas yra ištirti UAB "Optolita" gaminamų inovatyvių impulsų išskyriklių su įvairios konstrukcijos Pokelso elementais optinio kontrasto temperatūrines charakteristikas dirbant su didelės vidutinės galios femtosekundine lazerine sistema. Tyrimo metu bus įgytos žinios apie šiluminių efektų įtaką Pokelso elementų, kurie valdomi regeneracinio tipo aukštos įtampos impulsų seka, charakteristikoms, kai dirbama su santykinai didelio pasikartojimo dažnio femtosekundiniais lazerio impulsais. Įgytos žinios taip pat bus panaudotos impulsų išskyriklių ir jų šaldymo mazgų optimizavimui ir tobulinimui, pritaikant juos dirbti su didelės vidutinės galios femtosekundinėmis lazerinėmis sistemomis. Tai žymiai padidins šių Lietuvos lazerių pramonės produktų komercinį potencialą ir skatins tolesnį jų vystymą.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-06-13
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2019-08-19)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2019-09-26) 78.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 2 816,33 Eur
Prašoma finansavimo suma: 2 816,33 Eur

Sutarties informacija

Sutarties pasirašymo diena: 2019-10-10
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
2 816,33 2 816,33 1 408,16 1 408,16

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas 1.00 1.00 0

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-12-17 07:40

Susiję įrašai