BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Impedimetrinio urėjos jutiklio formavimas Berlyno mėlynojo pagrindu

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-16-0278

Paraiškos būsena:
Įgyvendinimas
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-16

Urėjos kiekio kontrolė žmogaus organizme leidžia nusakyti inkstų bei kepenų funkcijų sutrikimus, taip pat palengvina cukrinio diabeto stebėseną. Būtent dėl šių priežasčių urėjos jutikliai – svarbūs prietaisai medicininėje diagnostikoje, leidžiantys greitai ir efektyviai nustatyti pokyčius žmogaus organizme ir užkirsti kelią sveikatos sutrikimams. Urėjos jutiklių kūrimas aktualus dėl didėjančio poreikio juos tobulinti ir pritaikyti praktikoje. Šio projekto tikslas - suformuoti ir ištirti impedimetrinį urėjos jutiklį, pagrįstą NH4+ jonų įsiskverbimo į kristalinę Berlyno mėlynojo gardelę matavimais. Šiuo metu yra vos keletas straipsnių, aprašančių impedimetrinius urėjos jutiklius. Tokiems jutikliams vis dar ieškomi novatoriški sprendimai, kurie leistų naudoti pigesnes ir/ar netoksiškas medžiagas (pavyzdžiui - Berlyno mėlynasis), tuo pačiu siekiant padidinti jutiklių jautrį. Šio projekto metu studentė suformuos impedimetrinio tipo urėjos jutiklius Berlyno mėlynojo pagrindu ir ištirs jų charakteristikas naudodama ciklinės voltamperometrijos ir greitosios Fourier transformacijos elektrocheminio impedanso spektroskopijos metodus. Impedimetrinio metodo taikymas ne tik žymiai išplėstų studentės jau turimą patirtį, įgytą kuriant biologinius jutiklius optinio signalo pokyčio registravimo pagrindu, bet taip pat gali būti efektyvus tobulinant jau esamų urėjos jutiklių charakteristikas. Studentė praktikos metu išmoks apdoroti eksperimentinius rezultatus atitinkamomis kompiuterinėmis programomis, įvertinti galimas paklaidų ribas. Darbo rezultatai kartu su išvadomis bus pateikti praktikos ataskaitoje ir pristatyti mokslinėje konferencijoje bei tyrimų grupės seminare.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-06-25
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2019-08-20)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2019-09-27) 82.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 2 816,33 Eur
Prašoma finansavimo suma: 2 816,33 Eur

Sutarties informacija

Sutarties pasirašymo diena: 2019-10-11
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
2 816,33 2 816,33 1 408,16 1 408,16

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas 1.00 1.00 1.00
2 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas 1.00 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-04 07:45

Susiję įrašai