BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Horizontaliosios švytuoklės tipo energijos rinktuvo chaotinių žemo dažnio virpesių transformacijos efektyvumo tyrimas

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-16-0209

Paraiškos būsena:
Įgyvendinimas
Vykdytojas Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-16

Šiuo metu intensyviai vystosi įvairių infrastruktūros objektų diagnostikos ir nuolatinio monitoringo sistemos. Šios sistemos dažnai yra nutolusios nuo diagnostikos duomenų apdorojimo įrangos, todėl šiems įrenginiams maitinti reikalingi autonominiai maitinimo įrenginiai. Kaip autonominiai maitinimo šaltiniai yra plačiai naudojami saulės, vėjo energijos jėgainės, tačiau daugelyje atvejų juos yra sudėtinga panaudoti dėl tam tikrų konstrukcinių ypatybių. Iki šiol menkai išnaudotas ir lengvai prieinamas energijos šaltinis yra mechaninių virpesių energija. Visi infrastruktūros objektai virpa tam tikro dažnio ir amplitudės mechaniniais virpesiais. Taigi, tai yra nuolatinė infrastruktūros objekto būsena, o bendras suminis mechaninių virpesių dažnis priklauso nuo išorinio žadinimo ir objekto kokybės. Matuojant savąjį objekto mechaninių virpesių dažnį, galima nustatyti tam tikro statinio struktūros kokybinius parametrus. Papildomai, mechaninių virpesių energija gali būti konvertuojama į elektros energiją, kuri maitintų diagnostinę sistemą. Esant tam tikram išoriniam žadinimui, tokiam kaip vėjas, pravažiuojantys automobiliai ir kiti poveikiai, mechaninių virpesių energija didėja. Tačiau mechaninių virpesių energija infrastruktūros objektuose turi pakankamai mažą energijos tankį. Todėl jai surinkti yra reikalingi ypatingos konstrukcijos įrenginiai. Šio projekto metu bus tiriamas energijos rinkimo įrenginys, veikiantis horizontalios švytuoklės principu. Planuojama, kad studentas, dirbdamas kartu su kitais mokslinio tyrimo grupės nariais, eksperimentiškai parinks horizontalios švytuoklės energijos rinktuvo prototipo mechaninius ir elektrinius parametrus, tokius kaip atraminių spyruoklių standumas, švytuoklės inercijos momentas bei elektromagnetinės jėgos kuriamas virpesių slopinimas. Šie parametrai negali būti nustatomi tiesiogiai, o modeliavimo rezultatai, gauti tiriant sudarytą skaitmeninį modelį, reikalauja eksperimentinio verifikavimo.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-06-25
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2019-08-20)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2019-09-27) 91.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 2 816,33 Eur
Prašoma finansavimo suma: 2 816,33 Eur

Sutarties informacija

Sutarties pasirašymo diena: 2019-10-14
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
2 816,33 2 816,33 1 408,16 1 408,16

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas Skaičius 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-05-27 07:45

Susiję įrašai