BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Danties pulpos regeneracijai skirtų 3D polikaprolaktono ir kolageno karkasų sukūrimas elektrospiningo būdu.

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-16-0232

Paraiškos būsena:
Įgyvendinimas
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-16

Dantų ėduonis pažeidžia beveik 100 proc. suaugusiųjų ir iki 90 proc. vaikų dantis. Progresuodamas dantų ėduonis įtraukia ne vien danties kietuosius audinius, bet taip pat sukelia danties pulpos, sudarytos iš ląstelių, jungiamojo audinio, kraujagyslių bei nervinių skaidulų, uždegimą. Esant šios danties struktūros uždegimui pacientui pašalinama pulpa, endodontiškai gydomi dantų kanalai. Atlikus šią procedūrą dantis tampa negyvas, didėja danties skilimo rizika, dažnai reikalingas protezavimas vainikėliu. Vaikų amžiuje dantų šaknys formuojasi dar 4 metus po danties išdygimo. Nepilnai susiformavusios šaknys yra trumpos ir plonos. Atlikus danties endodontinį gydymą yra stabdomas tolimesnis šaknų vystymasis. Nesusiformavusios, silpnos šaknys lemia prastą danties prognozę. Danties pulpos regeneracija yra perspektyvus būdas išsaugoti danties gyvybingumą, pratęsti šaknų formavimąsi ir išsaugoti dantį. Norint taikyti pulpos regeneracijos procedūrą yra reikalinga sukurti 3D karkasą, kuris būtų biosuderinamas, fiziškai užpildytų audinių defektą, būtų tinkamas ląstelių migracijai, proliferacijai, jungiamojo audinio gamybai bei rezorbuotųsi nesukeldamas žymesnių uždegiminių reakcijų. Išvardytomis savybėmis gali pasižymėti polikaprolaktono ir kolageno karkasas. Kolageno skaidulos sudaro didžiąją natūralios dantų pulpos dalį, o polikaprolaktonas suteikia palankias karkaso mechanines savybes. Karkasą sukurti galima naudojant elektrospiningą. Ši technologija leidžia pagaminti 3D karkasus, sudarytus iš skirtingų medžiagų nano skaidulų. Panaudojant kolageno ir polikaprolaktono medžiagų derinį ir elektrospiningo technologiją galima sukurti karkasą ypač panašų į natūralų pulpos ekstraląstelinį matriksą. Tolimesniuose tyrimuose karkasas turi būti užsėjamas kamieninėmis ląstelėmis ir įvertinama ląstelių migracija bei proliferacija.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-06-25
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2019-08-20)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2019-09-27) 83.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 2 816,33 Eur
Prašoma finansavimo suma: 2 816,33 Eur

Sutarties informacija

Sutarties pasirašymo diena: 2019-10-11
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
2 816,33 2 816,33 1 408,16 1 408,16

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas 1.00 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-06-04 07:45

Susiję įrašai