Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų politika.

Privatumo politika
Spausdinti

Finansavimas

Anglies izotopų santykio persiskirstymo tyrimas automobilių išmetamose aerozolio dalelėse

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-15-0302

Paraiškos būsena:
Baigtas įgyvendinti
Vykdytojas Valstybinis mokslinių tyrimų institutas Fizinių ir technologijos mokslų centras
Regionas
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-15

Atmosferinės aerozolio dalelės (arba kietosios dalelės, KD) atlieka tiesioginį poveikį klimato kaitai, žmonių sveikatai ir aplinkos oro kokybei. Aplinkoje esančios aerozolio dalelės yra pavojingesnės žmogaus sveikatai nei antžeminis ozonas, anglies monoksidas ar kiti dažnai pasitaikantys oro teršalai (Kim et al., Env. Int. 2015.). Daugumą aerozolių sudaro anglingieji junginiai ir jų atmainos. Tokių aerozolių atsiradimą atmosferoje sąlygoja tiek gamtiniai procesai, tiek antropogeninė veikla, ypač transporto emisijos. Vienas iš automobilių išmetalų charakterizavimo metodų atmosferos ore yra stabiliųjų izotopų santykio metodas. Stabiliųjų izotopų santykio matavimų metodas paremtas cheminių elementų savybe turėti du ar daugiau stabiliuosius izotopus. Skirtingi aerozolio dalelių šaltiniai (pvz. malkų, anglies, dujų deginimas, emisijos iš jūros) pasižymi savitomis stabiliųjų anglies izotopų santykio (d13C) vertėmis (Garbaras A. et al., Isotop in Env and Health Stud 2018). Yra nustatyta, kad degant biokurui susidaro aerozolio dalelės su skirtingomis d13C vertemis, kurias lemia izotopų frakcionavimas (A. Garbaras et al., J. Aerosol Sci., 2015.). Tuo tarpu automobilių išmetaluose susidariusių aerozolio dalelių d13C vertės priklauso nuo naudojamų degalų rūšies ir variklio parametrų, bet tikslesnių tyrimų trūksta.Šio projekto tikslas - įvertinti anglies izotopų persiskirstymą tarp skystojo iškastinio kuro (benzino ir dyzelino) ir aerozolio dalelių išmetamų iš lengvųjų automobilių variklių. Projekto metu bus renkami automobilių išmetalų aerozolio dalelių ir degalų bandiniai, kurie toliau bus naudojami matvimams stabilių izotopų masių spektrometru. Išmatavus degalų ir aerozolio dalelių anglies stabiliųjų izotopų santykius, bus įvertintas izotopų santykio persiskirstymas. Praktikos metu bus tiriami automobiliai su skirtingais degalais, imituojant automobilių važiavimo režimus mieste, užmiestyje.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-03-21
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2019-05-07)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2019-06-10) 82.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 1 877,93 Eur
Prašoma finansavimo suma: 1 877,93 Eur

Sutarties informacija

Sutarties pasirašymo diena: 2019-06-30
Sutarties galiojimo pabaiga: 2019-11-25
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
1 877,93 1 877,93 1 877,93 1 877,93

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas 7.00 1.00 0

Paskutinė atnaujinimo data: 2019-12-17 07:40

Susiję įrašai